• Lavtar G.

13/10/2013
Državno prvenstvo

Močnejši od Jawsow

V športno dvorano Železniki je v naprej odigranem 7. krogu 1.SFL dospela ekipa Jawsa.

Igralci Jaws-a so bili prepričani, da bodo odigrali dobro tekmo in poizkušali presenetiti domači Galaks

Gostje so začeli silovito in že v tretji minuti povedli prek Tima Cigaleta. Za domače igralce je bil to kar manjši šok. Kljub temu so strnili vrste, se dolgo mučili in končno vspostavili ravnotežje na igrišču.

V izdihljajih prve tretjine je zadel najmlajši član Sergej Rovtar. Na odmor sta ekipi tako odšli poravnani z rezultatom 1:1.

V drugi tretjini smo videli mnogo boljši začetek domače ekipe, ki je svojo premoč kronala z zadetkom za vodstvo 2:1. Po podaji Novak Klemena je zadel Matija Rihtaršič. Veselje domačih pa ni trajalo dolgo saj so gostje prek Tima Cigaleta rezultat izenačili v zadnji minuti tretjine pa je po kazenskem strelu zadel še Sašo Cigale.

V zadnji tretjini smo končno dočakali zbrano igro domače ekipe, ki je srečanje s še tremi zadetki uspešno pripeljala tekmo do konca.

Matija Rihtaršič je bil strelec 3 zadetka, četrtega ter petega pa je prispeval Anže Berginc.

FBK Galaks:FBK JAWS 5:3 (1:1,1:2,3:0