• Kosec R.
08/03/2014
Državno prvenstvo

Spet sestavili skupaj solidno tekmo

Po debaklu na Jesenicah, ko so nam Zelenci dodobra vrnili za poraz v prvem delu sezone v Železnikih, smo bili člani Galaksa odločeni, da se na zadnji tekmi pred domačimi gledalci prikažemo v pravi luči. Že med ogrevanjem se je videla želja v domači ekipi in pričakovali smo lahko dobro tekmo.

Od samega začetka srečanja sta ekipi odigrali dokaj enakovredno, saj so nekaj časa pritiskali eni, nekaj časa pa drugi. A razen nekaj posameznih posredovanj na začetku, oba vratarja resnejšega dela nista imela. No, vsaj dokler ni udaril Gašper Urh in z elegantnim strelom ukanil gostujočega vratarja ter povedel Galaksovce v prvo vodstvo na tekmi. No, gostje se niso preveč zbegali in so še vedno igrali svojo igro, ki jim je do konca tretjine že prinesla rezultat in gol za izenačenje na 1:1.

Tudi v drugi tretjini se je nadaljevala borbena, na trenutke celo groba igra, ki je botrovala kar nekaj kaznim, predvsem na gostujoči strani. Igralec Borovnice je bil zaradi pogovarjanja s sodnikoma, ki sta ga, roko na srce, dovolila kar veliko, izključen za 2+10 minut. No, vsemu navkljub smo Galaksovci uspeli še drugič na tekmi povesti. Tokrat strelec za domače Sergej Rovtar. Spet se je ponovila zgodba iz prve tretjine, ko so po dobljenem golu gostje pritisnili, ter se kaj kmalu veselili gola za izenačenje, ko so po diagonalni podaji spravili žogo v nebranjena vrata ter postavili izzid tretjine na 2:2. Vse je bilo odprto in zmaga je bila še vedno na dosegu roke.

V zadnji tretjini pa kot že ničkolikokrat hladen tuš za domačine. Po dveh vodstvih v prvih dveh tretjinah smo za trenutek postali nepazljivi in navidez nenevarna žogica iz sredine igrišča je presenetila obrambne igralce na čelu z vratarjem Rovtarjem in pristala v mreži. Prvo vodstvo Borovničanov in kazalo je, da bodo spet odnesli celo kožo. A domači so po prejetem zadetku odigrali še bolje ter dve minuti pred koncem preko Anžeta Rovtarja kronali premoč in dali še zadnji kanček upanja v zmago.

Galaksovci smo razmišljali o igri z igralcem več v polju, brez vratarja a smo se na koncu odločili, da je boljše napasti s petimi igralci ter v najslabšem primeru iztržiti remi, kot pa izgubiti žogico in prejeti gol v prazna vrata. Žal je Borovnica na koncu brez večjih težav obranila napad Galaksa in točki sta se razdelili med obe moštvi.

Na koncu tekme sta obe ekipi lahko zadovoljni s prikazanim. Vseeno pa na domači strani ostaja grenak priokus zaradi neizkoriščenih priložnosti, ki so jih zaustavile vratnice. Pravtako je bilo v nekaj akcijah le malo premalo natančnosti in lahko bi se veselili obeh točk. A kar je je. Uvrstitev v končnico s tem ni več v naših rokah, saj moramo zadnjo tekmo proti FBC BOROVNICA Ž zmagati, obenem pa upati na presenečenje JAWSa proti FBC BOROVNICA B. V kakršnem drugačnem scenariju pa bomo v soboto, 15.03.2014 odigrali zadnjo tekmo v letošnji sezoni.