16/12/2014
Državno prvenstvo

Dobra tekma

V soboto smo se v dvorani v Železnikih pomerili z ekipo iz Borovnice. Upali smo, da nam končno uspe premagati urok tekem z Borovnico, točke pa smo nujno potrebovali tudi za držanje priključka z jeseniških Thunderjem.

Začetek tekme je bil umirjen z nekaj priložnostmi na obeh straneh, katere pa sta oba vratarja dobro obranila in držala tekmo na "ničli". V prvi trtejni tako nismo videli zadetkov čeprav je bilo priložnosti kar nekaj.

V 22 minuti nam je le uspelo. Gol za vodstvo je dosegel Berginc Anže

Mislili smo, zdaj pa bo, vendar so nam borovničani vrnili 4 minute kasneje in rezultat poravnali.Demšar Tomaž je bil strelec izenačujočega zadetka. Še naprej so se vrstile številne priložnosti na obeh straneh vendar sta vratarja ostala nepremegana do konca tretjine.

V odmoru pred zadnjo tretjino smo bili trdno odločeni, da tokrat tekmo končamo s polnim izkupičkom. In res se nam je odprlo. Borovničani so verjetno po striktnem pokrivanju v dveh tretjinah izgubili nekaj moči, kar se nam je obrestovalo že v 42 minuti, ko je po podaji domačega vratarja švignil kakor vihar in dosegel zadetek kapetan Jure Šmid. Tretji zadetek v gotujoči mreži je po lepi samostojni akciji dosegel Anže Rovtar v 49 minuti. 55 minuta je prinesla še avtogol in izid 4:1, kar nam je že dalo upanje za prvo zmago proti Borovnici. Do konca tekme sta v 56 in 58 minuti zadetka dosegla še Rihtaršič Matija in Klemen Novak za mislimo da, zasluženo zmago domačih. Že drugo tekmo zapored pa moramo pohvaliti sodniški par, ki je kljub mladosti tekmo vodil zelo dobro.

Zdaj nas verjetno čaka premor do 10. januarja, saj bomo 27.12.2014 nastopili na "nogometnem turnirju" uporabnikov dvorane Železniki

FBK GALAKS:FBC BOROVNICA B 6:1 (0:0,1:1,5:0)